RELACJA Z TYGODNIA BLISKOŚCI I DNI OTWARTYCH W CEO

DNI OTWARTE organizowane w Szkole Rodzenia „Nowe życie” w Centrum Edukacji Okołoporodowej w ramach TYGODNIA BLISKOŚCI już za nami!

W ramach Tygodnia Bliskości, od 7 do 13 października odbywały się bezpłatne warsztaty i konsultacje dla kobiet w ciąży, zorganizowane przez Szkołę Rodzenia „Nowe życie” w Centrum Edukacji Okołoporodowej.

Szczególną atrakcją dla rodziców odwiedzających CEO, były warsztaty z udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku, jakie miały miejsce w piątek 11 października. Prowadzone przez ratownika medycznego zajęcia, cieszyły się ogromną popularnością – zarówno przez panie dopiero spodziewające się dziecka, jak i przez rodziców małych dzieci. Omówione zostały sytuacje często budzące strach wśród rodziców – jak np. zachłyśnięcie. Przy pomocy fantoma rodzice mogli przećwiczyć nabyte w czasie warsztatów umiejętności. Zaś fotoreporter z Kuriera Szczecińskiego uwiecznił zajęcia na zdjęciach.

Także prowadzone dwukrotnie podczas całego Tygodnia Bliskości warsztaty z chustonoszenia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Prowadząca zajęcia doradca chustowy i doula wyjaśniała dlaczego tak ważny jest dla dziecka bliski kontakt z rodzicem, a także odpowiadała  na inne pytania odwiedzających szkołę rodzenia gości.

W sobotę 12 października podczas pokazowych zajęć z masażu niemowlęcego z udziałem niemowląt i ich rodziców, obecna była TV Pomerania, która nakręciła krótki reportaż o zajęciach i przeprowadziła wywiad z właścicielką CEO.

Również w czasie Dni Otwartych każda ciężarna, która odwiedziła Szkołę Rodzenia w Centrum Edukacji Okołoporodowej mogła zasięgnąć porady u położnej, douli czy doradcy laktacyjnego.   Dzięki temu nawet te przyszłe mamy, które nie mogą z różnych względów uczestniczyć w całym kursie przygotowującym do porodu i opieki nad dzieckiem, mogły otrzymać wsparcie od naszych ekspertów, a także rozwiać wątpliwości, uzyskać odpowiedzi na dręczące ich pytania i optymistycznie spojrzeć na cud poczęcia i narodzin dziecka.

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Zespół CEO