Aktualności

powrót do aktualności

RELACJA Z TYGODNIA DOULI W CEO

25 i 28 marca 2014 w ramach obchodów TYGODNIA DOULI w Centrum Edukacji Okołoporodowej, a tym samym w Szkole Rodzenia „Nowe życie” zorganizowane zostały BEZPŁATNE wykłady, warsztaty, konsultacje, zajęcia edukacyjne dla przyszłych rodziców oraz Krąg Opowieści Porodowych.

Przybyłe przyszłe i obecne mamy miały okazję poznać w jednym miejscu aż trzy doule ze Stowarzyszenia Doula w Polsce - Dorotę Frydel, Agatę Dżaman i Małgorzatę Szmygin. 
Przybliżałyśmy wspólnie osobę i zakres działań douli. Prowadziłyśmy szereg wykładów, prezentacji, aktywnych dyskusji i warsztatów, poświęconych roli Douli we wspierającym towarzyszeniu przy porodzie, wsparciu po porodzie i w trakcie karmienia piersią, pierwszym kontakcie matki z dzieckiem po narodzinach, metodom łagodzenia bólu porodowego, odżywianiu się w czasie ciąży czy przygotowaniu fizycznym ciała do porodu. Masaż ciężarnych chustą Rebozo zyskał wielu zwolenników. Wszystkie te zajęcia pozwoliły na nawiązanie z uczestnikami niezwykłej więzi i pomogły kobietom się otworzyć na własne możliwości, lepiej zrozumieć cały okres oczekiwania na dziecko i przygotowania do aktywnego porodu.

Była też z nami Beata Mąkolska, trenerka rozwoju osobistego, która prowadziła zajęcia na temat radzenia sobie z lękami i negatywnymi myślami w czasie ciąży. Podczas aktywnej dyskusji przyszłe mamy mogły oswoić swoje lęki i poznać techniki radzenia sobie z nimi.

Miała także miejsce emisja filmu "Doula", podczas której można było zobaczyć pracę douli i wsparcie, zwłaszcza to emocjonalne, jakie niesie decydującym się na jej towarzyszenie przy porodzie parom. 

Emitowany został również znany film "Oblicze porodu", który przyniósł oglądającym go widzom nowe spojrzenie na kwestię wyboru miejsca porodu i podejście do tego szczególnego wydarzenia w życiu jak do czegoś bardzo fizjologicznego, zgodnego z naszą naturą i wzmacniającego kobietę.

Obchody Tygodnia Douli zakończył Krąg Opowieści Porodowych, w którym zebrały się kobiety, które zechciały opowiedzieć swoje budujące historie porodowe, tym samym tworząc pozytywny wizerunek porodu w oczach mam dopiero oczekujących dziecka. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i możliwość poznania Was!

Doule z CEO