Aktualności

powrót do aktualności

ZAPRASZAMY NA MIĘDZYNARODOWY TYDZIEN BLISKOŚCI I DNI OTWARTE DO CEO!

6-12 PAŹDZIERNIK 2014- MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ BLISKOŚCI i DNI OTWARTE W CEO!

BEZPŁATNE warsztaty, konsultacje z położną, doradcą laktacyjnym, doulą... to wszystko w ramach organizowanego już po raz drugi TYGODNIA BLISKOŚCI w Szkole Rodzenia „Nowe życie” w Centrum Edukacji Okołoporodowej (CEO), w ramach którego odbywają się DNI OTWARTE.

Bezpłatne warsztaty dla przyszłych i obecnych rodziców, zajęcia edukacyjne, wsparcie psychologiczne, emocjonalne, ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie, a także Kręgi Opowieści Porodowych, Laktacyjnych i Rodzicielskich – tak wyglądają Dni Otwarte w Szkole Rodzenia Nowe Życie, w CEO przy ul. Więckowskiego 1/5 w Szczecinie organizowane w ramach MIĘDZYNARODOWEGO TYGODNIA BLISKOŚCI. Zapraszamy również na bezpłatne spotkania z ekspertami, podczas których będzie można porozmawiać na temat problemów związanych z ciążą, porodem czy opieką nad noworodkiem, a także uzyskać wsparcie i poradę.

W programie między innymi:

- spotkania z doświadczoną położną,

- spotkania z doulą

- wykład nt. z radzenia sobie ze stresem macierzyństwa,

- pokazy chustonoszenia,

- warsztaty z masażu dziecięcego,

- zajęcia aktywne – ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie

- warsztaty z udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku prowadzone przez  ratownika medycznego

- Kręgi Opowieści Porodowych, Laktacyjnych i Rodzicielskich

Tradycyjnie już CEO wspierane przez Stowarzyszenie Doula w Polsce, także tym razem organizuje Krąg Opowieści Porodowych. „Ostatni Krąg Opowieści Porodowych cieszył się ogromnym zainteresowaniem i także w tym roku liczymy zarówno na obecność mam, ciężarnych, jak i położnych z regionu.” - mówi Dorota Frydel, doula i edukatorka okołoporodowa, która organizuje tegoroczny Tydzień Bliskości w CEO, - „Po raz kolejny postaramy się obalić mity związane z porodem, wesprzeć dobrymi opowieściami Panie, które dopiero spodziewają się dziecka, oraz ułatwić im zmniejszenie strachu przed porodem”. Nowością są: Krąg Opowieści Laktacyjnych i Krąg Opowieści Rodzicielskich, w ramach których będziemy przybliżać ideę rodzicielstwa bliskości.

Wszystkie zajęcia, a także konsultacje indywidualne pomiędzy zajęciami są udzielane BEZPŁATNIE. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Rezerwacja miejsc na zajęcia: Dorota Frydel tel:509 508 109 lub info@szkolarodzenia-ceo.pl

Adres: C.E.O. - Centrum Edukacji Okołoporodowej, Szkoła Rodzenia "Nowe Życie"
ul. Więckowskiego 1/5 (I piętro) Szczecin,  www.szkolarodzenia-ceo.pl

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

PONIEDZIAŁEK 06.10.2014

g. 16.30 - 18.00 -  Jak być wystarczająco dobrą matką?
- pogadanka o radzeniu sobie z poczuciem winy, zmęczeniem i presją zewnętrzną. Garść metod na rozładowanie stresu. 

Prowadząca: Beata Mąkolska -  trenerka rozwoju osobistego, red. naczelna portalu dla kobiet Wellnessday.eu, inicjatorka akcji społecznej „Dziecko też człowiek” i... mama :)

g. 18.30-20.00 - O wychowaniu dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości - podstawowe filary i cechy - wprowadzenie i rozpoczęcie Tygodnia Bliskości.
Prowadząca: Dorota Frydel - edukatorka okołoporodowa, instruktorka szkoły rodzenia, doula, mama.

 

WTOREK 07.10.2014

g. 16.30 - 17.30 -  Dziecko dobro (nie) publiczne – o asertywności gdy zostaje się mamą.
Wykład i rozmowa na temat przyjmowania i odpierania „dobrych rad” od innych (babć, cioć, sąsiadek itd.). O tym jak wzmacniać pewność siebie, jak wzmacniać intuicję macierzyńską i jak kulturalnie odmówić tym, co wchodzą nam w życie z butami.
Prowadząca: Beata Mąkolska -  trenerka rozwoju osobistego, red. naczelna portalu dla kobiet Wellnessday.eu, inicjatorka akcji społecznej „Dziecko też człowiek” i... mama :)

g. 17.30 - 20.00 – Krąg Opowieści Porodowych (KOP) - bliskość od porodu jako podstawa udanych narodzin.
Na spotkanie zapraszamy wszystkie Kobiety – zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są. Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię! W kręgu tych opowieści  będziemy obalać mity związane z porodem, oswajać lęki ciężarnych i budować pozytywny wizerunek porodu.
Prowadząca: Dorota Frydel – doula, edukatorka okołoporodowa, mama

 

ŚRODA 08.10.2014

g. 11.00-12.00 - Ćwiczenia po porodzie z dziećmi - Mama Plus
Zapraszamy Mamy po okresie połogu wraz z dziećmi do 1 roku życia na wspólne zajęcia ze swoimi pociechami. W programie ćwiczenia, które Mama może wykonywać wspólnie z dzieckiem, trzymać je w ramionach lub układać na swoim brzuchu.
Prowadząca: Dorota Frydel - instruktorka fitness, z przygotowaniem do prowadzenia ćwiczeń dla kobiet w ciąży i po porodzie.

g. 12.30-14.30 – Masaż niemowlęcy – zalety i znacząca rola „kojącego dotyku” jako element tworzenia więzi między dzieckiem a rodzicem.
Pokazowe zajęcia, prowadzone w formie warsztatu. Zapraszamy przyszłych rodziców lub rodziców z małymi dziećmi ( od drugiego miesiąca życia) na kojący masaż swoich Maluszków.
Prowadząca: Dorota Frydel - instruktorka masażu dziecięcego, mama.

g. 17.30 - 20.00 - Szkolenie z pierwszej pomocy małemu dziecku
-  zachłyśnięcie, RKO, najczęstsze sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu dziecka. Zapraszamy przyszłych rodziców lub rodziców małych dzieci, zwłaszcza niemowląt.
Prowadzący: Przemysław Małecki - ratownik medyczny- firma FAID.

 

CZWARTEK 09.10.2014

g. 16.00 - 17.00 - Dobre narodziny, dobry start - wpływ na całe przyszłe życie. Co to znaczy być dobrze urodzonym?
Prowadząca:
Dorota Fryc - położna przyjmująca również porody domowe, autorka wielu publikacji poświęconych tematyce okołoporodowej, mama

g. 17.30 - 20.00Krąg Opowieści Laktacyjnych (KOL) - karmienie piersią jako jeden z filarów rodzicielstwa bliskości.  Zapraszamy serdecznie Mamy, które karmią lub karmiły piersią swoje dzieci oraz kobiety w ciąży, które Mamami wkrótce zostaną.  W kręgu tych opowieści  przyszłe Mamy będą mogły posłuchać budujących opowieści o karmieniu piersią kobiet, które tę właśnie drogę wybrały.
Prowadząca: Dorota Fryc - certyfikowany doradca laktacyjny, położna przyjmująca również porody domowe, mama

 

PIĄTEK 10.10.2014

g. 11.00-12.00 - Ćwiczenia w ciąży -  aktywne przygotowanie do porodu, rola ruchu w ciąży, wskazane i niewskazane formy aktywności, zalety dla mamy i dziecka. Zapraszamy przyszłe Mamy od drugiego trymestru ciąży na udział w ćwiczeniach fizycznych dla ciężarnych.
Prowadząca: Dorota Frydel - instruktorka fitness, z przygotowaniem do prowadzenia ćwiczeń dla kobiet w ciąży.

g. 17.00 - 19.30Krąg Opowieści Rodzicielskich (KOR) - zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych rodziców, którzy są zainteresowani wychowaniem swoich dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości oraz tych, którzy tak właśnie swoje dzieci wychowują. Przyjdźcie i podzielcie się swoimi rodzicielskimi doświadczeniami, zabierzcie też swoje dzieci. Spotkanie to ma na celu przybliżyć ideę rodzicielstwa bliskości jako podstawy do zbudowania bliskiej i ufnej więzi ze swoim dzieckiem.
Prowadząca: Agata Dżaman- doradca chustowy, doula, mama

 

S0BOTA 11.10.2014

g. 11.00 - 13.30 - Warsztaty z chustonoszenia dzieci jako kolejnego z filarów rodzicielstwa bliskości. Zapraszamy przyszłych i obecnych rodziców z małymi dziećmi.

g. 13:30-15:00 - Indywidualne konsultacje dla rodziców chustujących swoje dzieci.

Prowadząca: Agata Dżaman- doradca chustowy, doula, aktywna mama chustująca swoje dzieci.

g. 16:00 - 18:30Krąg Opowieści Rodzicielskich (KOR) dla rodziców nastolatków. Na spotkanie zapraszamy rodziców nastoletnich dzieci, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami rodzicielskimi. Zapraszamy też rodziców, których dzieci niedługo wejdą w okres dorastania.  Co zrobić, żeby ze swoim dzieckiem pozostać blisko mimo upływającego czasu? Przyjdźcie i posłuchajcie prawdziwych historii rodzicielskich.

Prowadząca: Agata Dżaman- doradca chustowy, doula, mama.

 

NIEDZIELA 12.10.2014

g. 12.00 - Spotkanie otwarte dla wszystkich tych, którzy o rodzicielstwie bliskości chcą się dowiedzieć coś jeszcze. Zapraszamy też przyszłych i obecnych rodziców, którzy chcą skorzystać z BEZPŁATNYCH porad lub konsultacji dotyczących edukacji okołoporodowej, jak: przygotowanie do porodu, towarzyszenie douli przy porodzie, poród z bliską osobą, pielęgnacja noworodka i wielu innych.

g. 14.30 -Zakończenie Tygodnia Bliskości.