FILM "MICROBIRTH- PORÓD W SKALI MIKRO" W SZCZECINIE

17 grudnia o godz. 19.00 w Inkubatorze Kultury przy ul. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie odbył się pokaz filmu "Microbirth- poród w skali mikro".
Organizatorami było Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni wraz ze Stowarzyszeniem Doula w Polsce.

Po filmie odbyła się bardzo ciekawa dyskusja, podczas której przybyłe położne, studentki połoznictwa oraz osoby żywo zainteresowane tematyką okołoporodową, miały okazję wymienić swoje poglądy na wspólczesne podejście do aktu narodzin.

MICROBIRTH Poród w skali mikro to pełnometrażowy film dokumentalny, w którym autorzy przyglądają się porodowi w zupełnie nowy sposób: poprzez soczewki mikroskopu. Śledząc najnowsze badania naukowe, film ujawnia wpływ sposobu narodzin na zdrowie naszych dzieci w dłuższej perspektywie, a potencjalnie nawet wpływ na przyszłość ludzkości.

Film miał światową premierę 20 września. W ponad 700 miejscach na całym świecie tego dnia osoby, którym tematyka porodu jest bliska i ważna, lokalne społeczności organizują pokazy.