Nasze Inicjatywy, Akcje i Projekty

 

powrót

DOBRY PORÓD NA EKRANIE - BEZPŁATNE PROJEKCJE FILMÓW

DOBRY PORÓD NA EKRANIE to cykl BEZPŁATNYCH projekcji filmów o tematyce dotyczącej porodu, kreujących pozytywny wizerunek porodu. Zapraszamy przyszłe mamy, pary oczekujące dziecka, jak również personel medyczny i osoby pracujące z kobietami w okresie okołoporodowym.

HARMONOGRAM PROJEKCJI FILMÓW:

  • " Oblicze porodu" - 27.03.2015  o godz. 17.30, Inkubator Kultury w Szczecinie przy ulicy Wojska Polskiego 90. Projekcja filmu została zorganizowana przez Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Stowarzyszenie DOULA w Polsce.
  • " Uwolnić poród" - 15.04.2015  o godz. 17.00, Inkubator Kultury w Szczecinie przy ulicy Wojska Polskiego 90. Film opowiada historię aresztowania węgierskiej położnej Agnes Gereb. Na tle tego zdarzenia przedstawiono sytuację położnictwa na świecie. Projekcja filmu ma być zaczynem dyskusji o przestrzeganiu praw człowieka w zakresie wyboru miejsca i sposobu porodu, ale też wolności praktykowania w zawodzie położnej. WSTĘP WOLNY. Projekcja filmu jest organizowana przez Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Stowarzyszenie DOULA w Polsce.
  • "Narodziny jakie znamy"- 7.05.2015 o godz. 17.00, Inkubator Kultury w Szczecinie przy ulicy Wojska Polskiego 90. Film pokazuje porody w różnym miejscu i środowisku min. w wodzie. Wskazuje na aspekt intymny aktu porodu jak również na znaczenie świadomego przygotowania się do tego wielkiego zdarzenia. Po filmie przewidziana jest dyskusja i konsultacje z instruktorami masażu Shantala. WSTĘP WOLNY! Projekcja filmu jest organizowana przez Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Stowarzyszenie DOULA w Polsce.
  • "Poród w ekstazie"- 11.06.2015 o godz. 17.00, Inkubator Kultury w Szczecinie przy ulicy Wojska Polskiego 90.  Film "Poród w ekstazie" jest zaproszeniem do zmiany - do tego, aby bardziej świadomie przygotowywać się do porodu, aby podejmować dojrzałe decyzje o tym z kim i gdzie rodzimy. Jest także wezwaniem do tego, aby więcej mówić o pozytywnych doświadczeniach porodowych - trzeba przełamać traumatyczną wizję porodu, jaką przekazują sobie nawzajem kobiety. Jest także przesłaniem do położnych i lekarzy - aby nie traktowali porodu jako medycznej procedury, aby dostrzegli geniusz kobiecej fizjologii i pomagali kobietom w jak najlepszym wykorzystaniu mądrości ich ciała. WSTĘP WOLNY! Projekcja filmu jest organizowana przez Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Stowarzyszenie DOULA w Polsce.