Nasza Kadra

"Tworzymy zespół profesjonalistów, stale uczęszczających na liczne kursy, szkolenia, warsztaty, konferencje naukowe, zjazdy i sympozja, dotyczące tematyki okołoporodowej. Wykonujemy swoją pracę z Sercem, mając na uwadze dobro drugiego człowieka."

mgr Małgorzata Szmygin

Certyfikowany Doradca Laktacyjny, Dietetyk, edukator okołoporodowy, Doula, Instruktorka Masażu Shantala.

Z wykształcenia jestem dietetykiem, ukończyłam studia magisterskie "Technologia Żywności i Żywienie Człowieka" na Akademii Rolniczej w Szczecinie ( 2001 r.) oraz studia podyplomowe "Dietoterapia i dietoprofilaktyka" na SGGW w Warszawie ( 2005 r.) Jestem także absolwentką studiów podyplomowych "Edukacja w opiece okołoporodowej" Wydziału Nauk o Zdrowiu na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym (dawny PAM) w Szczecinie ( 2011 r.)

W 2009 r. uzyskałam Certyfikat Doradcy Laktacyjnego w Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie . Od kilku lat pracuję w szpitalu w Zdrojach na oddziale noworodkowym, gdzie na co dzień zajmuję się poradnictwem laktacyjnym i wspieram mamy w karmieniu piersią. W swojej pracy wykorzystuję również wiedzę, dotyczącą żywienia.

Jestem również Instruktorką Masażu Shantala, ukończyłam szkolenie w Polskiej Szkole Masażu Shantala w Gdańsku (2008 r.), w zakresie Dziecięcego Masażu Shantala według Metodyki Holenderskiej Organizacji Shantala.

Wspieram też kobiety emocjonalnie i fizycznie podczas porodu jako Doula. Ukończyłam szkolenie "Wspierające towarzyszenie kobiecie rodzącej - podstawowe umiejętności w pracy douli", zorganizowane przez Fundację Rodzić po ludzku (2012 r.), prowadzone przez dwie doświadczone trenerki z Holandii. Jestem członkinią Stowarzyszenia Doula w Polsce z siedzibą w Warszawie, zrzeszającego wykwalifikowane i przeszkolone doule z całej Polski.

Uczestniczyłam też w wielu szkoleniach, warsztatach, konferencjach naukowych i sympozjach, dotyczących tematyki okołoporodowej, rozwoju dziecka i karmienia piersią, jak:

• Konferencja "Dotyk, język, ciała i duszy. Uwarunkowania rozwoju noworodka i niemowlęcia", Akademia Jonson's baby, Warszawa,
  • Konferencja z okazji XVII Światowego tygodnia Promocji Karmienie Piersią "Matczyne ciepło i pokarm w pierwszych chwilach życia chronią zdrowie dzieci", Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią, Warszawa
  • Konferencja szkoleniowa "Jeszcze bliżej karmienia piersią", Polskie Towarzystwo Położnych, Szczecin(2008 r.)
  • Konferencja szkoleniowa "Narodziny w aspekcie triady oraz rozwoju psychosomatycznego dziecka", Centrum Dietetyka Położnictwo Laktacja, Szczecin( 2009 r.)
  • I konferencja naukowo - szkoleniowa "Promocja zdrowia reprodukcyjnego", Katedra Profilaktyki Zdrowotnej Uniwersytetu Medycznego, Poznań (2009 r.)
  • XVI konferencja szkoleniowa "Nie zabieraj mnie od mamy! - pierwszy kontakt, więź, laktacja i ich znaczenie w życiu matki i dziecka", Fundacja Rodzić po Ludzku, Warszawa (2010 r.)
  • II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Niemowlę i jego środowisko", stowarzyszenie Pro Mama, Uniwersytet Gdański, Gdańsk (2011 r.)
  • Seminaria z okazji Światowego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią "Wspieranie matek to bieg po złoto - każdy wygrywa!"(2008 r.) oraz "Karmienie piersią lekarstwem na kryzys", Centrum Nauk o Laktacji, Warszawa (2009 r.)
  • IV Międzynarodowe Sympozjum "Bezpieczny poród dla matki i dziecka", Fundacja Kobieta i Natura, Wrocław (2011 r.)
  • Konferencja "Karmienie piersią – kawa na ławę" Medela Polska, Warszawa (2012 r.)
  • Konferencja "Laktacyjna metamorfoza" Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, Poznań (2012 r.)
  •  Konferencja "Nowoczesne praktyki w położnictwie i neonatologii" Fundacja Kobieta i Natura, Wrocław  (2012 r.)
  • Warsztaty "Kangurowanie noworodka urodzonego o czasie" Fundacja Kobieta i Natura, Wrocław (2012 r.)
  • VI Zjazd Centrum Nauki o Laktacji "Karmienie piersią szacunkiem dla natury" Warszawa ( 2013 r.)
  •  Konferencja "Nowy Standard w położnictwie – o pozycjach wertykalnych, pierwszym kontakcie i wdrażaniu dobrych praktyk" Fundacja Rodzić po Ludzku, Szczecin (2013 r.)
  • Konferencja "Wokół porodu, połogu, rozwoju i bezpieczeństwa noworodka" Szkoła Matek i Ojców Razem Łatwiej, Szczecin (2013 r.)
  • Warsztaty szkoleniowe DONA dla doul - kurs podstawowy, Warszawa (2013 r.)

Prywatnie jestem mamą dwóch córek - 12-letniej Karoliny i 8-letniej Lidii. Czas wolny najchętniej spędzam na długich spacerach z psem po lesie, lubię też podróżować. Interesuję się rodzicielstwem bliskości, opartym na silnej więzi emocjonalnej między dzieckiem, a rodzicem oraz wpływem tych relacji na całe przyszłe życie.