O Szkole Rodzenia "Nowe Życie"

Szkoła Rodzenia "Nowe Życie" powstała z myślą o kobietach w ciąży i ich partnerach, pragnących świadomie przygotować się do tak ważnego momentu w życiu, jakim jest poród. Mała ilość par na zajęciach zapewnia stworzenie atmosfery intymności i nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pełnymi empatii i fachowej wiedzy prowadzącymi.

Poprzez kameralność tego miejsca poczujecie się naprawdę wyjątkowo i w komfortowych warunkach przygotujecie się na powitanie Waszego Maluszka!

Nasi kursanci twierdzą, że Szkoła Rodzenia "Nowe Życie", jest szkołą ich marzeń, że takiej właśnie szukali. To dlatego, że dla naszych prowadzących, to właśnie kobieta w ciąży i jej nienarodzone dziecko jest w centrum uwagi. Wśród prowadzących zajęcia są doule , dlatego zwracamy uwagę na emocje towarzyszące ciężarnej i jej partnerowi. Wiedzą stricte medyczną zajmują się położne oraz certyfikowani doradcy laktacyjni. Oferta dodatkowych warsztatów dla rodziców pozwala na wejście w rodzicielstwo z nowymi umiejętnościami jak: masaż niemowlęcy, chustonoszenie czy pierwsza pomoc małemu dziecku. Warsztaty rozwoju osobistego pomagają ciężarnym poukładać własne emocje, opanować stres i polepszyć zdolności komunikacyjne ze sobą i partnerem oraz poradzić sobie w nowych rolach życiowych bycia mamą czy tatą.

Szkołę Rodzenia "Nowe Życie" założyła Dorota Frydel – doula i edukatorka okołoporodowa, która będąc w drugiej ciąży, szukała szkoły rodzenia, łamiącej stereotypy – w której zamiast straszenia ciężkimi przypadkami medycznymi i bólem porodowym, ciężarna znajdzie wiedzę, wsparcie emocjonalne, zrozumienie i konkretne wskazówki, jak przejść przez poszczególne etapy tej wyjątkowej "podróży" począwszy od ciąży, poprzez poród, aż po oczekiwane przyjście upragnionego dziecka na świat.

Nasze atuty:

• Doule wśród prowadzących, co zapewnia życzliwość, empatię i "ludzkie" podejście do każdej ciężarnej. Doule będąc same pozytywnie doświadczone w macierzyństwie, są niezastąpionym wsparciem na każdym etapie ciąży, narodzin i opieki poporodowej, potrzebnej młodym rodzicom.
  • Wiedza medyczna przekazywana przez fachowe położne z wieloletnim doświadczeniem oraz najlepszych doradców laktacyjnych w regionie ( zapraszamy na podstronę naszej kadry)
  • Oprócz wiedzy medycznej przekazujemy wiedzę niemedyczną, tak bardzo potrzebną parom przygotowującym się do porodu i wchodzącym we wczesny okres rodzicielstwa.
  • Kameralna atmosfera – nasze kursy są prowadzone dla 2-4 par (w przypadku kursów dla par), dzięki czemu możecie dzielić się swoimi wątpliwościami, lękami, pytaniami bez stresu i bez pośpiechu. Kursy Mama Solo to doskonałe miejsca wsparcia dla kobiet, które z różnych powodów same uczęszczają do szkoły rodzenia, bądź mają niedostateczne wsparcie w swoich partnerach.
  • Różne rodzaje kursów: dla par, dla samych przyszłych mam lub ojców, weekendowe i indywidualne, prowadzone również w domu - terminy i godziny dostosowujemy do naszych kursantów.
  • Aktywne i ciekawe metody prowadzenia zajęć, dzięki czemu wiedza przekazywana jest w sposób zrozumiały i przystępny.
  • Komfortowe warunki dzięki bardzo dobremu wyposażeniu sali (fantomy, przewijaki, wanienki, piłki, worki sako, fotele, materace, sprzęt multimedialny ) oraz pełnej bliskości i zaufania atmosferze.
  • Dogodny dojazd - położenie w samym centrum miasta.

Po każdych zajęciach uczestnicy otrzymują materiały dotyczące poruszanego tematu oraz broszury informacyjne, publikacje z Fundacji Rodzić po Ludzku. Na zakończenie otrzymujecie Państwo dyplom ukończenia kursu, co stanowi miłą pamiątkę dla naszych absolwentów.

Ciąża i poród to jedyny w swoim rodzaju, niezwykle ważny moment dla każdej kobiety i jej partnera. Jest szczególnie pełny obaw i wątpliwości, gdy spodziewasz się pierwszego dziecka, jesteś sama, bądź doświadczasz niesprzyjających okoliczności. Nie pozwól, by medykalizacja porodu sparaliżowała Cię i pozbawiła radości oczekiwania na Twoje maleństwo.

W naszej szkole rodzenia dowiesz się wszystkiego, co będzie ci potrzebne, aby poradzić sobie z emocjami czy strachem przed porodem. Dowiesz się jak najlepiej przygotować się do porodu, przetrwać połóg, a także przygotować się do opieki nad noworodkiem i wczesnego rodzicielstwa.

A wszystko to w fantastycznie życzliwej, kameralnej i ciepłej atmosferze!

Przygotujemy Was do świadomego, aktywnego porodu oraz do naturalnego, przepełnionego bliskością i spokojem rodzicielstwa.

"Kiedy decydujesz się na Dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili twoje Serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
~Katharine Hadley